Je výuka hry na zobcovú flautu spojená s cvičením správneho hlbokého dýchania (dychovou gymnastikou) hravou formou
Lektorka Janetta Brezovské
Vek 4-5 r
Kapacita 6
Čas 45 min
Kategória Hudba
6 lekcia

Je výuka hry na zobcovú flautu spojená s cvičením správneho hlbokého dýchania (dychovou gymnastikou) hravou formou. Pre deti od 4-5 rokov

Hodina /lekcia trvá 45 min

Pomocou zábavného cvičenia sa deti , naučia základy hrania na flautu , jednoduché detské piesne v rozsahu 5 tónov . Dychové cvičenia pomáhajú pri rozširovaní kapacity pľúc ,čo pôsobí ako prevencia pri respiračných ochoreniach, ako aj pri regulácii dýchania , čo napomáha odbúravaniu stresu.

Janetta Brezovská

Vyštudovala Konzervatórium v Bratislave hru na lesný roh , pôsobila v orchestri Komornej opery .Neskôr vyčovala hru na zobcovú flautu na základných umeleckých školách.Jej záujem sa obracal aj na deti predškolského veku . Absolvovala kurzy Václava Žilku Veselé pískání , zdravé dýchání zamerané na dychovú gymnastiku a hranie na zobcovej flaute pre deti v materských školách. Tieto znalosti uplatnila na kurzoch hrania na flautu pre rodičov s deťmi, a predškolákov v MŠ. V roku 2009 pri ZUŠ v Stupave začala s hudobno pohybovými kurzami HUDOBNÍČEK pre deti od 1,5 roka s mamičkami , ktoré kontinuálne pokračujú už 11 rokov. Medzi tým absolvovala množstvo kurzov Orff Schulwerk , muzikoterapia s Matejom Lipským, Zdeňkom Šimanovským. Najväčšou inšpiráciou sú pre ňu samotné deti , ktorým sa snaží  s láskou zprostredkovať radosť z hudby a tanca.

Cena kurzu je 6€ / lekcia

Kurz je vhodný pre deti vo veku 4 – 5 rokov