Učíme sa, ako s dieťatkom v náručí i na podložke správne manipulovať, ako ho správne nosiť, dvíhať, pokladať, polohovať a to všetko s dôrazom na správny psychomotorický vývoj
Lektorka Naďka Benková
Vek 4-8 mesiacov
Kapacita 10
Čas 45min
7 lekcia

Cvičenie pre bábätká 4-8 mesiacov (deti bez pohybu)

Základom lekcií pre najmenšie bábätká je predovšetkým správna manipulácia. Učíme sa, ako s dieťatkom v náručí i na podložke správne manipulovať, ako ho správne nosiť, dvíhať, pokladať, polohovať a to všetko s dôrazom na správny psychomotorický vývoj . Vysvetľujeme si , ako je správna stimulácia a poznanie potrieb dieťatka nesmierne dôležitá práve v najdôležitejšom  období vývoja a to do jedného roka. Dozviete sa, ktoré fázy vývoja sú pre dieťatko dôležité, ako ich správne podporiť  a ktorým najčastejším chybám pri manipulácii sa radšej vyhnúť. Cvičenie prebieha v príjemnej atmosfére za sprievodu pesničiek a básničiek v rámci cvičení a hier zameraných práve na podporu psychomotorického vývoja. Súčasťou každej lekcie sú i milé rituály rozcvičiek a cvičenie s dieťatkom na fitlopte, overballe, či v náruči milujúceho rodiča. Cvičenie s dieťatkom prebieha na špeciálnych podložkách vyhradených iba pre bábätká.

Naďka Benková

Som mamou dvoch detí a materstvo a práca s deťmi ma vždy napĺňala. Vidím v nej absolútny zmysel a som názoru, že trpezlivým prístupom, bezpodmienečnou láskou a vhodnými podnetmi vieme ovplyvniť nielen zdravie, spokojnosť, ale aj celkové prospievanie dieťatka v súlade s jeho vývojom. To všetko následne ovplyvní nielen jeho fungovanie v rámci rodiny, ale aj jeho ďalšiu socializáciu a pohľad na svet okolo.
Moja túžba venovať sa deťom ma preto priviedla k rozhodnutiu vymeniť niekoľkoročnú prácu v bankovom sektore a začať robiť to, čo ma nesmierne napĺňa a robí mi radosť. Toho času sa ako ” Inštruktor kreatívnych programov a cvičení rodičov s deťmi” zameriavam najmä na správnu manipuláciu s dieťatkom a jeho starostlivosť do jedného roka , kreatívne programy pre deti do 6 rokov v súlade s ich psychomotorickým vývojom a voľnočasovým aktivitám pre rodičov s deťmi. Prácu s detičkami napĺňam aj vo vodnom prostredí ako “Inštruktor plávania novorodencov a detí do troch rokov”.

Cena kurzu je 7€ za lekziu v trvaní 45min

kurz je odporúčaný pre bábätká vo veku 4-8 mesiacov (deti bez pohybu)